SOŠ JANA TIRAYE OPĚT PODPOŘILA ČESKÉ VÁŽNĚ NEMOCNÉ DĚTI

V pondělí dne 28. března 2022 jsme na naší škole jako každý rok podpořili děti z České republiky, a to prostřednictvím sbírky s názvem Srdíčkové dny. Jedná se o projekt organizace Život dětem, která finančně pomáhá vážně nemocným dětem. Hradí jim dlouhodobé rehabilitace, kompenzační pomůcky, ozdravné pobyty a jiné zdravotnické vybavení.

Sbírka proběhla nejen ve škole a v centru Velké Bíteše, ale také v části areálu firmy PBS. V letošním školním roce nabízela dvojice žáků různobarevné magnetické kolíčky, magnetické záložky do knihy s logem Život dětem, magnetky se zvířátky a hlavolamy. Poděkování a pochvala patří Janu Zachovalovi a Miroslavu Václavíkovi, žákům 2. M (obor Mechanik seřizovač), dále Devidu Sribnyakovi a Petru Suchánkovi, žákům 3. B (obor Kuchař-číšník a Cukrář).

Velké poděkování a uznání náleží také pedagogům, žákům a zájemcům z řad veřejnosti, neboť projevili solidaritu. Navíc získaná finanční hotovost bude pro děti využita tím nejlepším možným způsobem.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D., učitelka, organizátorka sbírky

srdíčkové dny 2022