Školní výlet do hlavního města za kulturou a zážitky

Dne 12. a 13. června 2024 jsme se žáky druhého ročníku učebního oboru Kadeřník a Cukrář měli naplánovaný výlet do Prahy. V brzkých ranních hodinách jsme vyjeli z Velké Bíteše do Jihlavy, přestoupili na přímý autobus do Prahy a už se jen těšili na dva dny plné zážitků.

Výlet začal návštěvou Národního muzea na Václavském náměstí. Žáci měli možnost seznámit se s historií naší země, prohlédnout si vzácné exponáty a dozvědět se mnoho zajímavého o české kultuře a dědictví. Odpoledne jsme se přesunuli na místo ubytování a připravovali jsme se na večerní představení - muzikál Anděl Páně v Divadle Karlín. Počasí nám přálo, proto jsme absolvovali procházku noční Prahou, přešli Karlův most a vyfotili se u osvětleného Pražského hradu. Nechybělo ani půlnoční občerstvení na Václavském náměstí.

Druhý den jsme začali bohatou snídaní v hotelu. Pak jsme se vydali na Výstaviště Praha-Holešovice, kde jsme si prohlédli známou Křižíkovu fontánu a navštívili největší mořské akvárium s názvem Mořský svět.

Výlet jsme zakončili rozchodem na Václavském náměstí, kde měli studenti možnost projít si centrum, nakoupit si suvenýry nebo si dát něco dobrého k jídlu. Pak nás čekala cesta metrem na Florenc, odkud jsme se uchození vrátili autobusem domů.

Mgr. Alexandra Mladá, učitelka

Foto 2 - Praha