Muzeum a zámek místo dějepisu, minigolf a fitcentrum místo tělocviku

Tradiční formy výuky jsou stále častěji nahrazovány netradičními metodami. Toho jsme využili také my, a to dne 20. června, když jsme se žáky prvního ročníku zavítali do muzea a zámku ve Velkém Meziříčí. Zde jsme si expozicí, věnovanou Františku Ferdinandu d`Este, zopakovali události, které byly příčinou rozpoutání první světové války. Díky exponátům a poutavému vyprávění průvodce mohli žáci prožít historii na vlastní kůži.

Také tělesná výchova ve škole nemusí znamenat jen běhání po hřišti nebo cvičení v tělocvičně. Naši žáci tentokrát zažili netradiční formy pohybu v podobě minigolfu a návštěvy fitcentra, kde si pod vedením trenéra vyzkoušeli různé posilovací stroje a porovnali svoji výkonnost a sílu.

Inovativní metody výuky by měly být inspirací pro další školy, aby svým žákům nabídly něco více než jen tradiční školní lavice.

Mgr. Alexandra Mladá, učitelka

Foto 1 - VM